• Fixing Daisy

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Reflections of the Unseen

  • Black Widow

    ★★

  • Hollywood Silence

  • Army of the Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Dinosaur Train: Adventure Island

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★

  • The Extravaganza

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Totally Under Control

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Larva Island Movie

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Coming Out

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Rhubarb