• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ½

  • Irresistible

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • John Lewis: Good Trouble

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Watchmen

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • War

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • The Tent

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½