Jacob has logged 26 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hugo

Hugo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Next

Next

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cheat

Cheat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry