• Michael

    ★★★

  • Mars Attacks!

    ★★★

  • 101 Dalmatians

    ★★½

  • Jingle All the Way

    ★★★★

  • Space Jam

    ★★½

  • The English Patient

    ★★★½

  • Independence Day

    ★★★

  • Eraser

    ★★★½

  • Mission: Impossible

    ★★★½

  • James and the Giant Peach

    ★★★

  • Fargo

    ★★★★½

  • Primal Fear

    ★★★★

  • Hard Eight

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • Bottle Rocket

    ★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Jumanji

    ★★★

  • Heat

    ★★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Waterworld

    ★★½

  • Kids

    ★★½

  • Babe

    ★★½

  • Die Hard: With a Vengeance

    ★★★½

  • A Close Shave

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★½

  • Clerks

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★½

  • Natural Born Killers

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • True Lies

    ★★★½

  • Speed

    ★★★½

  • Shallow Grave

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Schindler's List

    ★★★½

  • Mrs. Doubtfire

    ★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★

  • Cool Runnings

    ★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★

  • The Age of Innocence

    ★★½

  • True Romance

    ★★★★½

  • The Wrong Trousers

    ★★★★

  • Last Action Hero

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Falling Down

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★½

  • Malcolm X

    ★★★★½

  • Army of Darkness

    ★★★½

  • Of Mice and Men

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Crying Game

    ★★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • Alien³

    ★★½

  • Hard Boiled

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Naked Lunch

    ★★★½

  • Cape Fear

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Barton Fink

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Father Christmas

    ★★★★

  • Kindergarten Cop

    ★★★½

  • Misery

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • Miller's Crossing

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★