Jacob has logged 28 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Father, Die

My Father, Die

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murderlust

Murderlust

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arsenal

Arsenal

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solace

Solace

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry