• Squid Game

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Nomadland

  • Beginning

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Half of It

  • 1, 2, 3, All Eyes On Me

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Indianara

    ★★★★½

  • Heroes Don't Die

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Stuffed

  • Floreana

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Green Book

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Lady J

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Modest Heroes

  • Life Ain't Gonna Lose

    ★★★

  • Kanini & Kanino

    ★★★

  • Invisible

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • McQueen

    ★★★★★

  • Little Woods

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★½

  • The Bleeding Edge

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

  • Fast Color

    ★★★★½

  • The Breaker Upperers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Shirkers

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Violence of a Civilization without Secrets

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances