• Single’s Inferno

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★

  • Hellbound

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½

  • He's All That

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Deep

    ★½

  • Titane

  • Black Widow

    ★★★½

  • EXchange

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

  • Lovestruck in the City

    ★★★½

  • Sweet Home

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • True Beauty

    ★★★½

  • The Uncanny Counter

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • Canvas

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Start-Up

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I Wish You Were My Mother

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Rental

    ★★★