*෴* has logged 54 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Love Suicides

Love Suicides

2009
×
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Orange

Orange

2016
×
Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
25
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
23
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
One & Two

One & Two

2015
×
Edit this entry  
19
Hunter x Hunter: The Last Mission

Hunter x Hunter: The Last Mission

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Devil

Devil

2010
×
Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
Edit this entry  
16
Baskın

Baskın

2013
×
Edit this entry  
16
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
Edit this entry  
13
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
10
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
07
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dizziness

Dizziness

2001
×
Edit this entry  
06
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry