• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Keshu Ee Veedinte Nadhan

    ★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Madhuram

    ★★★½

  • Kunjeldho

    ★★½

  • Ajagajantharam

    ★★★★

  • '83

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Bheemante Vazhi

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Castle Falls

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Antim: The Final Truth

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★½

  • Jan-e-Man

    ★★★★

  • Bunty Aur Babli 2

    ★★★

  • Dhamaka

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Seen It!

  • Ciao Alberto

  • Kurup

    ★★★

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Red Notice

    ★★½

  • One Shot

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★½

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Enemy

    ★★

  • Annaatthe

    ★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★½

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Hum Do Hamare Do

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Rashmi Rocket

    ★★★

  • Sanak

    ★★★

  • Honsla Rakh

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Doctor

    ★★★½

  • Mughizh

    ★★★

  • Bhramam

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Lift

    ★★★

  • Shiddat

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Love Story

    ★★★½