• Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★½

  • Time

    ★★★★

  • F9

  • Love, Death & Robots: Ice

    ½

  • The Underground Railroad

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Calls

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • A Perfect Planet

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Ethos

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • One-Way to Tomorrow

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Stray

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Aleph

    ★★

  • Unorthodox

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Days

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★

  • Time

  • Karakomik Filmler 2

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • You've Got Murder

  • Karakomik Filmler

    ★★

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½