⚡️jaime⚡️ has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annie

Annie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Herself

Herself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Heart of the Holidays

Heart of the Holidays

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
...All the Marbles

...All the Marbles

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry