Jake has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Read the review Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry