Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Opera

Opera

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Colette

Colette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Eye

White Eye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Present

The Present

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Georgy Girl

Georgy Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bernice Bobs Her Hair

Bernice Bobs Her Hair

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry