ella has logged 17 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casque

Casque

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Almost Adults

Almost Adults

2016
×
★½
Edit this entry  
03
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry