• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • A Spark Story

    ★★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Nona

    ★★★

  • Twenty Something

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Descendants: The Royal Wedding

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★

  • No. 2 to Kettering

    ★★★

  • Going Home

    ★★★★½

  • Crosswalk

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Wolfgang

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • Blush

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • American Eid

    ★★★★

  • Growing Fangs

    ★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★

  • The Last of the Chupacabras

    ★★★½

  • Dinner Is Served

    ★★★

  • Let's Be Tigers

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★