nora has logged 29 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma

Emma

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madame Bovary

Madame Bovary

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Trafic

Trafic

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry