• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A-X-L

    ★½

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Jungle

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★