Jak-Luke has logged 290 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Animals

Animals

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Captain

The Captain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
American Son

American Son

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Garden Left Behind

The Garden Left Behind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suzi Q

Suzi Q

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rise of the Footsoldier: Marbella

Rise of the Footsoldier: Marbella

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Primal

Primal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry