• The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Forever Purge

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Empty Man

  • Cadaver

    ★½

  • Soul

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 100% Wolf

    ★★½

  • BNA

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • His House

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Furie

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

  • The Lion King

  • Dark Money

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • The Virtues

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls