John has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry