• Attack of the Hollywood Clichés!

  • Squid Game

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Youth v Gov

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Project Power

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

  • Coffee & Kareem

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Spies in Disguise

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Airplane Mode

    ½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ½