Mia has logged 157 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Read prior review Edit this entry  
12
Dirk Gently

Dirk Gently

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
Edit this entry