Jamerlich has logged 17 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
Edit this entry  
19
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Warrior

Wolf Warrior

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knockabout

Knockabout

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
02
The Blood of Heroes

The Blood of Heroes

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Them!

Them!

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry