• No Time to Die

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Behind The 8 Ball

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Geostorm

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Crooked House

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Foreigner

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Live by Night

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Allied

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Inferno

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★½