Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry