scoobert doo has logged 28 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Naked

Naked

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Incredible and Pals

Mr. Incredible and Pals

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sugar

Sugar

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry