Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry