James has logged 14 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry