• Mank

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ½

  • The Old Guard

  • Four of a Kind

  • My Crazy Pole Vaulting Family

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ½

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • The Death Of My Reflection

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Judy

    ★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Crawl

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • A Violent Night

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Daddy Issues

    ½