Janja has logged 395 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Luther

Luther

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry