• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Dug Days

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Midnight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • The Last Full Measure

    ★★

  • Eli

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★