jane has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry