• Blood Red Sky

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • The Scary House

    ★★½

  • Fatal Affair

  • The Devil's Mark

    ★½

  • Countdown

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★½

  • The Silence

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★½

  • Ragged Life of Juice Leskinen

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Unknown Soldier

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Rendel

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Bottom of the World

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Born in Heinola

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★½

  • Everest

    ★★★★

  • Sinister 2

    ★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Your Lie in April

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • Raspberry Boat Refugee

    ★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • The Salvation

    ★★½

  • Rush

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • This Is the End

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★

  • Gangster Squad

    ★★★

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★