Sort by

Jani has logged 202 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Four Came to Kill Sartana

Four Came to Kill Sartana

1969
×
Read the review Edit this entry  
31
Django the Bastard

Django the Bastard

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forgotten Pistolero

Forgotten Pistolero

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Massacre Time

Massacre Time

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Five Man Army

The Five Man Army

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death on High Mountain

Death on High Mountain

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tepepa

Tepepa

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Jack

Black Jack

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between God, The Devil and a Winchester

Between God, The Devil and a Winchester

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shoot, Gringo... Shoot!

Shoot, Gringo... Shoot!

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twice a Judas

Twice a Judas

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Find a Place to Die

Find a Place to Die

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One by One

One by One

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One More to Hell

One More to Hell

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Sky Full of Stars for a Roof

A Sky Full of Stars for a Roof

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run, Man, Run

Run, Man, Run

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man Who Cried for Revenge

Man Who Cried for Revenge

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Moment to Kill

The Moment to Kill

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Want Him Dead

I Want Him Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hole in the Forehead

Hole in the Forehead

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunman Sent by God

Gunman Sent by God

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Man Can't Die

This Man Can't Die

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Long Ride from Hell

A Long Ride from Hell

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ruthless Four

The Ruthless Four

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fifteen Scaffolds for the Killer

Fifteen Scaffolds for the Killer

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
$1,000 on the Black

$1,000 on the Black

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deguello

Deguello

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Wait, Django… Shoot!

Don't Wait, Django… Shoot!

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
Professionals for a Massacre

Professionals for a Massacre

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John the Bastard

John the Bastard

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Kid

Killer Kid

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dirty Outlaws

The Dirty Outlaws

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django, the Last Killer

Django, the Last Killer

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Any Gun Can Play

Any Gun Can Play

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gentleman Killer

Gentleman Killer

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pistoleros

Pistoleros

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last of the Badmen

Last of the Badmen

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wanted

Wanted

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
For a Few Extra Dollars

For a Few Extra Dollars

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★½
Read the review Edit this entry