• Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Metamorphosis

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★

  • Rich Brian Is The Sailor

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★★

  • Rain

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Swing Kids

    ★★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★