jannah has logged 12 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry