• Things Heard & Seen

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Deadly Illusions

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Samjin Company English Class

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Becky

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Aswang

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Eli

    ★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Odd Family: Zombie on Sale

    ★★★½

  • Alone/Together

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

  • The Lodge

    ★★★½

  • Door Lock

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • What Is Love?

    ★★½

  • Heaven's Waiting

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Burning

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • The Outsider

  • Luz

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

  • Meet Me in St. Gallen