• Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★

  • Thelma

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 13th

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

  • Jackie

  • Lion

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • Your Name.

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Raw

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Visit

  • The Danish Girl

    ½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Room

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Cinderella

  • Brooklyn

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Tangerine

  • Into the Woods

    ★★