• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Eggnog with Todd

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Monstrous

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★½

  • Cursed Films

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Sew Torn

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★