• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • We Broke Up

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Amperland, NY

  • Death to 2020

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Scoob!

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★