• Fleeting

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Domain

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★★½

  • Synonyms

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Divine Love

    ★★★★

  • Romantic Comedy

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Empire Hotel

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Sócrates

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Loro

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Sunset

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • The Dead and the Others

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • 3 Faces

    ★★★★★