Jason has logged 35 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glory

Glory

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry