Jason has logged 415 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The World of Henry Orient

The World of Henry Orient

1964
×
★★★
Edit this entry  
20
Mirage

Mirage

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic

Panic

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jesus

Jesus

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire Hotel

Empire Hotel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
School's Out

School's Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baby

Baby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fly By Night

Fly By Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Outsiders

The Outsiders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pluto Moment

The Pluto Moment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suburban Birds

Suburban Birds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bad 25

Bad 25

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Little Fugitive

Little Fugitive

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★½
Edit this entry  
29
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shadows

Shadows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
28
On the Bowery

On the Bowery

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Winchell

Winchell

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Marty

Marty

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Best of Everything

The Best of Everything

1959
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Last Angry Man

The Last Angry Man

1959
×
★★★
Edit this entry  
14
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry