Jason has logged 44 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★
Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Times

Good Times

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In My Room

In My Room

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry