Jason has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blue

Blue

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Company

Company

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
BNK48: Girls Don't Cry

BNK48: Girls Don't Cry

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A First Farewell

A First Farewell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Distance

Distance

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Journey

Journey

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Floating Clouds

Floating Clouds

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home My Home

Home My Home

1970
×
Edit this entry  
24
The Making of a Color Animation

The Making of a Color Animation

1937
×
Edit this entry  
24
The Dull Sword

The Dull Sword

1917
×
Edit this entry  
24
The End of Love

The End of Love

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
24
An Expression

An Expression

1935
×
Edit this entry  
24
Maple Leaf Viewing

Maple Leaf Viewing

1899
×
Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
List

List

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Year of Hope

A Year of Hope

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Frontline: Generation Like

Frontline: Generation Like

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lovesong

Lovesong

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
35 Up

35 Up

1991
×
★★★★½
Edit this entry