Jason has logged 34 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Year My Voice Broke

The Year My Voice Broke

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batch '81

Batch '81

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Soleil Ô

Soleil Ô

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Experience

The Experience

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Summer Heat

Summer Heat

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What's Up, Tiger Lily?

What's Up, Tiger Lily?

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As We Were

As We Were

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phil-American Boy

Phil-American Boy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breaktime

The Breaktime

1972
×
Read the review Edit this entry  
12
Gold, Silver, Death

Gold, Silver, Death

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
Read the review Edit this entry  
11
The Masseur

The Masseur

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Am a Cat

I Am a Cat

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Genghis Khan

Genghis Khan

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry