Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Carnaval

Carnaval

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Gone Trouble

Dog Gone Trouble

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tudo por um Pop Star

Tudo por um Pop Star

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
She Said, He Said

She Said, He Said

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Cinderela Pop

Cinderela Pop

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Um Tio Quase Perfeito 2

Um Tio Quase Perfeito 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eu Fico Loko

Eu Fico Loko

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meus 15 Anos

Meus 15 Anos

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★½
Edit this entry  
12
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Again

You Again

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry