Sort by

Jay has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
World Record

World Record

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beyond

Beyond

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Program

Program

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Theatre Live: Death of England: Delroy

National Theatre Live: Death of England: Delroy

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Kiss

The Kiss

1896
×
Read the review Edit this entry  
04
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Back to the 2015 Future

Back to the 2015 Future

2015
×
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry