Sort by

Jay has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry