• Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Foxcatcher

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★½

  • 127 Hours

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Unbreakable

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★★